Psychoterapia

Diagnoza psychologiczna

Superwizja

Typy wizyt

Konsultacja – 3-5 spotkań wstępnych, które poprzedzają właściwy proces psychoterapii. Celem konsultacji jest rozpoznanie potrzeb pacjenta i zrozumienie natury zgłaszanych problemów oraz podjęcie decyzji o dalszej pracy psychoterapeutycznej i jej formie.

Diagnoza psychologiczna – nozologiczna, funkcjonalna, różnicowa. Cykl spotkań mających na celu postawienie rozpoznania bądź opisu funkcjonowania osoby zakończona wystawieniem pisemnej opinii psychologicznej. Dokonuję diagnozy osobowości, diagnozy funkcjonalnej związanej z zaburzeniami psychicznymi oraz ADHD. W tym procesie korzystam z ustrukturyzowanych narzędzi psychologicznych takich jak testy psychologiczne i kwestionariusze. Ilość wizyt jest zależna od złożoności problemu diagnostycznego.

Psychoterapia – cykl spotkań o charakterze długoterminowym, który poprzedzony jest spotkaniem kontraktowym omawiającym cele, zasady i role w procesie. Metody i techniki w trakcie procesu psychoterapii dobierane są zgodnie z oceną kliniczną psychoterapeuty do danego problemu/ zaburzenia. Psychoterapia stanowi proces i odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu o ustalonej godzinie, zwykle pacjentowi przysługuje określona ilość nieodpłatnych odwołań sesji w roku.

Superwizja – Jest formą zarówno nadzoru (kontroli) jak i wsparcia w pracy terapeutycznej. Jej celem jest także doskonalenie umiejętności terapeutycznych, dbanie o jakość pracy ale też bezpieczeństwo klientów/pacjentów. Prowadzę superwizję osób, które co najmniej ukończyły drugi rok szkolenia psychoterapeutycznego.

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia jest procesem leczenia, w którym psychoterapeuta i pacjent wspólnie pracują nad rozwiązaniem trudności i zmianą negatywnych wzorców. Celem jest poprawa funkcjonowania psychicznego, emocjonalnego i społecznego, a także pomoc w lepszym radzeniu sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami. Jest to proces oparty na relacji i współpracy.